Oceń ten artykuł
(0 głosów)

04

Lis 2020

Dział: Aktualności
135 razy
Ostatnio zmieniany
środa, 04 listopad 2020 18:43

Nasz sprzeciw wobec szykanowania nauczycieli

W dniu 4 listopada Zarząd Oddziału wydał oświadczenie w sprawie tzw. działań dysyplinujących podejmowanych przez władze, które stały się przedmiotem wcześniejszej krytyki ze strony ZG ZNP - więcej TUTAJ 

Oświadczenie jest reakcją na postępowanie wyjaśniajace wobec jednego z gdyńskich nauczycieli - więcej TUTAJ

 

 


W zwiazku z tą sytuacją Prezydent Miasta Gdyni skierował do gdyńskich nauczycieli i uczniów list (PRZECZYTAJ CAŁY LIST), w którym czytamy między innymi:  

Gdyńska oświata to źródło autentycznej dumy mieszkańców Gdyni. Nasze sukcesy na tym polu zawdzięczamy wyjątkowej kadrze pedagogicznej, ludziom nie tylko wielkiej wiedzy, ale i ogromnego, pozytywnego zaangażowania, z którego od lat czerpie lokalna społeczność.

 Pragniemy zapewnić o naszym wielkim szacunku dla nauczycielek i nauczycieli z Gdyni, jak też o wsparciu, którego Gdynia im zawsze udzielała i będzie udzielać. Dotyczy to również obecnej sytuacji bezprecedensowych nacisków, jakim poddawana jest w Polsce społeczność nauczycielska i akademicka w związku z manifestacjami na ulicach całego kraju.

 Polska Konstytucja, a także liczne akty prawa międzynarodowego, jak np. Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych czy Konwencja o Prawach Dziecka, gwarantują obywatelom, tak nauczycielom, jak i uczniom, prawo do wyrażania własnych poglądów. Co więcej, do aktów tych odwołuje się także ustawa Prawo oświatowe. Poszukiwanie danych o tym, kto uczestniczył w protestach oraz próby wyciągania z takiego udziału jakichkolwiek negatywnych konsekwencji uważamy za bezprawne. W razie potrzeby, Urząd Miasta zapewni wsparcie prawnicze potrzebującym go osobom.

 

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Zapisz się do ZNP

Aplikacja ZNP

90 lat ZNP w Gdyni

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.