Sekcja Emerytów i Rencistów

11 października 2018 r. członkowie Sekcji uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Komunalny Związek Gmin Doliny Redy i Chylonki na temat sposobów uzdatniania wody i jej oczyszczania. Podczas spotkania z Przewodniczącym KZG koleżanki poznały też popularne metody oszczędzania wody, tak ważne dla domowych budżetów seniorów. Następnie uczestniczyły w wyjeździe do oczyszczalni ścieków w Debogórzu, gdzie w praktyce mogły zobaczyć proces oczyszczania ścieków komunalnych.

czwartek, 04 październik 2018 20:46
Napisał

4 października związkowi seniorzy spotkali się w siedzibie Oddziału by wspominać jubileuszową galę 90. lecia ZNP oraz przypomnieć historię gdyńskiego Oddziału. Niezawodna Wiesława Wojno - autorka licznych publikacji o historii ZNP w Gdyni, przypomniała losy Związku poprzez ukazanie pojedynczych ludzkich historii i życiorysów działaczy. Miłe spotkanie uprzyjemniły pokazy zdjęć i odczytanie wierszy autorstwa Edyty Sierackiej - Zięby.

poniedziałek, 12 marzec 2018 09:55
Napisał

8 marca to tradycyjnie wielkie święto dla Pań - członkiń Sekcji Emerytów i Rencistów gdyńskiego ZNP. Tym razem okolicznościowe spotkanie odbyło się w restauracji "Jedyna". Podczas uroczystości zaprezentowano program artystyczny w wykonaniu  koleżanek:  E. Sierackiej - Zięby (wiersze), W. Parol (miniwykład o znaczeniu biżuterii kobiecej), nauczyciel SP 10 J. Pierzak umilił wszytskim zebranym czas swoimi piosenkami i kompozycjami. Były życzenia, wspólne śpiewanie i biesiadowanie. 

środa, 03 styczeń 2018 12:16
Napisał

23 listopada 2017 członkowie Sekcji brali udział w warsztatach i wycieczce zorganizowanych przez KZG "Dolina Redy i Chylonki" i OPEC Gdynia poświęconych nowoczesnym technologiom w ciepłownictwie i sposobom oszczędzania ciepła i energii elektrycznej w regionie gdańskim. Podczas wycieczki uczestnicy wysłuchali ciekawych wykładów i zwiedzili siedzibę spółki OPEC Gdynia i zmodernizowaną  elektrociepłownię w Wejherowie.

wtorek, 03 październik 2017 12:07
Napisał

28 września 2017 r. członkowie Sekcji uczestniczyli w wycieczce do Elbląga. Impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu z Centrum Aktywności Seniora w Gdyni, które SEiR otrzymała w ramach prezentu jubileuszowego.

Podczas całodniowego, aktywnego pobytu seniorzy zwiedzili odbudowane Stare Miasto, muzeum - gdzie poznali bogata historię miasta, oraz odwiedzili katedrę św. Mikołaja- gdzie zobaczyli unikatowe zabytki sztuki sakralnej.

środa, 03 styczeń 2018 12:01
Napisał

14 grudnia 2017 roku członkowie naszej Sekcji spotkali się w restauracji "Kaszubska" na opłatkowym, przedświątecznym obiedzie. Podczas uroczystości wręczono prezenty dla jubilatów, odbył się też minirecital kolęd w wykonaniu Gdynianek. Nie było też końca życzeniom i wspólnym rozmowom.

piątek, 08 grudzień 2017 11:32
Napisał

7 grudnia 2017 roku rozstrzygnięto okręgowy konkurs na najładniejszą kronikę sekcji emerytów i rencistów w Okręgu pomorskim ZNP. Wygrała SEiR z Lęborka, nasza Sekcja odebrała dyplom za udział w konkursie.

Za kronikę w kadencji 2014 - 2019 odpowiedzialna jest kol. Izabela Kracińska.

piątek, 09 czerwiec 2017 10:25
Napisał

9 czerwca 2017 roku związkowi seniorzy z całego województwa pomorskiego tłumnie zjechali do Pruszcza Gdańskiego na XVI Zlot Seniora ZNP W pięknym amfiteatrze, tuż przy zrekonstruowanej Faktorii handlowej szlaku burszytnowego, odbyły się oficjalne uroczystości zlotowe. Wręczono upominki, goście wysłuchali koncertu i okolicznościowych przemówień. Wszyscy mieli też okazję zwiedzić Pruszcz, wysłuchać koncertu organowego w kościele i zwiedzić samą Faktorię. Spotkanie kontynuowano potem w zajeździe "Wróblówka", gdzie przy muzyce seniorzy bawili się do poźnego wieczora.

środa, 19 kwiecień 2017 09:17
Napisał
środa, 01 luty 2017 09:13
Napisał

Z głebokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki - MARII CHUDZIŃSKIEJ.

Była nauczycielką szkół w Kościerzynie, Sopocie i Gdyni, instruktorem tańca i wychowawcą świetlicy. W latach 2010 - 2014 przewodniczyła Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów, była członkiem Zarządu Oddziału gdyńskiego ZNP. Za swoją pracę na rzecz Związku i jego członków została uhonorowana Złotą Odznaką ZNP.

Koleżanka Maria była osobą pogodną, pełną zapału i świetnych pomysłów, zawsze uśmiechnięta i gotowa do pomocy drugiemu człowiekowi. W ostatnich latach, pomimo choroby aktywnie uczestniczyła w pracy Związku. Opuściła nas osoba pełna osobistego ciepła i radości życia - taką zapamiętamy ją na zawsze.

Rodzinie naszej zmarłej Koleżanki składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Zarząd Oddziału ZNP w Gdyni, Zarząd Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Gdyni

start
1
Strona 1 z 2

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Aplikacja ZNP

90 lat ZNP w Gdyni

Skład Zarządu Sekcji 2014-2019

Przewodnicząca Sekcji: BARBARA ANDRZEJEWSKA

  • Izabela Kracińska
  • Weronika Parol
  • Janina Pęska
  • Teresa Wierzbicka
  • Leokadia Więcław
  • Kazimiera Zaród
Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.